Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steam Nedir?
   
#1
Steam, aktif olarak kullanılan ve bugün milyonlara hitap eden oyun platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. 2003 senesinden beridir faaliyette olan Steam yapısı, en çok bilinen ve oynanan oyunlarında üreticisi olan Valve’nin markalarından bir tanesi olmaktadır. Online oyun satın alımı, oynama düzeni ve bunun gibi daha pek çok işlevi olan Steam sisteminde, oyun severler içinde oldukça geniş bir ağ olduğunu söylemekte mümkündür.
Steam nedir sorusuna yanıt olarak, bu sistemde binlerce oyun başlıklarına anında ulaşma imkanı vardır. Aynı zamanda 100 milyona ulaşan aktif kullanıcı sayısı da bulunan Steam oyun platformunun, talebinin de çok olduğu görülebilmektedir. Ayrıca çeşitli oyunların, oynanılabilir, değiştirilebilir, kurulabilir olmasının yanı sıra, donanım ve yazılım sistemlerine etki eden pek çok alanı da bulunmaktadır.  Oyunlar, Yazılım, Donanım, Videolar bu hususta Steam içerisinde yer alan içerikleri barındırmaktadır. Aynı zamanda çeşitli haber başlıkları ve duyurularda, kullanıcıların bilinçlenmesi için sağlanmaktadır.
Steam üzerinden bir oyun alabilir ve o oyunu dilediğiniz bilgisayara yükleyebilir ve oynayabilirsiniz. Kendi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda oyun erişebilir olacaktır. Hesaplar kişilere aittir, tek bir hesaptan aynı ayda iki kişi girememektedir. Eğer ki kullanıcı adı ve şifrenizi arkadaşınıza vermişseniz, siz aktif olmadığınızda arkadaşınızda kendi bilgisayarından Steam içeriklerine erişebilmektedir.
Steam Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılıyor? Nasıl İndirebiliriz?
MAC dahil olmak üzere, Linux ve Windows için sistemi bulunmaktadır. Böylece çeşitli işletim sistemlerinde Steam nedir ve nasıl kullanılır konusunda yanıt bulunabiliyor. Aynı zamanda TV üzerinden de Steam sistemine erişim imkanı sağlandığı gibi, mobil aygıtları içinde uyumlu bir sistemin getirilmekte olduğunu görüyoruz. Böylece çeşitli platformlar üzerinde ulaşılabilir ağ olmakta ve buna göre kullanım sağlanmaktadır.
Steam’ı yüklemek için kendi ana sayfasına erişim sağlanması gerekiyor. Bunun içinde store.steampowered.com alan adı üzerinden giriş yaparsanız, sağ üst kısımda yer alan Steam Yükleyin üzerinden indirme işlemi sağlayabilirsiniz.
Steam Üzerinden Oyunları Nasıl Satın Alırım?
Steam nedir hususundaki önemli konulardan bir tanesi de, oyun satın almadır. Bunun için Steam Wallet adı verilen ve Türkçesi Steam Cüzdanı olan hesaba para yüklenmesidir. Yükleme yapıldıktan sonra, oyunların mevcut satış değeri üzerinden alabilirsiniz. Aynı zamanda oyun satın alma dışında oyunlar için eşyalar alabilir ya da kazandığınız eşyaları satarak, cüzdanınızı yükseltebilirsiniz. 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda
    OyuncuBilgisi.Com Oyuncuların bilgi alışverişi yapabileceği herkezin ortak payda ile faydalanabileceği özgür bir oyun, teknoloji forumu... Üye olmak ve forumu kullanmak tamamen ücretsizdir. Sorunlarınızı, sorularınızı ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.