Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.
Forumda Ara
Forum İstatistikleri
 Toplam Üyeler: 47
 Son Üye: seat
 Toplam Konular: 286
 Toplam Yorumlar: 292

Detaylı İstatistikler
Kimler Çevrimiçi
Toplam: 5 kullanıcı aktif
 1 Kayıtlı
» 4 Ziyaretçi
bazkriz
Son Aktiviteler
GTA V Steam'de en sevilme...
Forum: VİDEO ÖNERİSİ
Son Yorum: TRcentosTR
21-06-2017, Saat: 15:00
 Yorumlar: 0
 Okunma: 8
The Crew 2, PC sürümünden...
Forum: OYUN DÜNYASINDAN HABERLER
Son Yorum: TRcentosTR
19-06-2017, Saat: 18:07
 Yorumlar: 0
 Okunma: 14
Need For Speed Payback
Forum: NEED FOR SPEED
Son Yorum: TRcentosTR
19-06-2017, Saat: 18:04
 Yorumlar: 0
 Okunma: 11
Assasins Creed Origin’s
Forum: Assassin's Creed
Son Yorum: TRcentosTR
19-06-2017, Saat: 18:02
 Yorumlar: 0
 Okunma: 11
The Elder Scrolls Online:...
Forum: OYUN İNCELEMESİ
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:39
 Yorumlar: 0
 Okunma: 21
911 Operator – Oyun Perfo...
Forum: OYUN İNCELEMESİ
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:32
 Yorumlar: 0
 Okunma: 18
Day of Infamy (İnceleme)
Forum: OYUN İNCELEMESİ
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:19
 Yorumlar: 0
 Okunma: 15
Call of Duty: Black Ops 3...
Forum: CALL OF DUTY
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:13
 Yorumlar: 0
 Okunma: 18
Clash of Clans Önemli Bir...
Forum: CLASH OF CLANS
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:12
 Yorumlar: 0
 Okunma: 13
Far Cry , Fiyat ve Sürüml...
Forum: OYUN DÜNYASINDAN HABERLER
Son Yorum: TRcentosTR
18-06-2017, Saat: 17:10
 Yorumlar: 0
 Okunma: 12
Gündem konu başlıklarımız ve tartıştığımız dakikalar:
00:14 - GTA V Steam'de en sevilmeyen oyun oldu!
07:00 - Hitman'in ilk bölümü artık ücretsiz!
09:50 - Xbox One X PC'ler kadar güçlü mü?
16:14 - Spiderman oyunu kaç fps olacak?

Ubisoft’un açık dünya oyunlarını tasarlamakta ne kadar tecrübeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerek aktiviteler gerek ise açık dünya grafikleri olsun, stüdyonun oldukça başarılı işleri bulunuyor. Açık dünya açık oyunu The Crew 2, PC sürümünden gelen yeni bir video ile bizleri bir kere daha büyülemeyi başardı. İstediğiniz yerde, istediğiniz yarışı yapabileceğiniz bu oyun grafikleriyle de etkiliyor.
ubicom-crew-2-screen-02-off_road_racing-...292361.jpg
Oyunun en büyük destekçilerinden birisi olan NVIDIA tarafından paylaşılan yeni bir oynanış videosu, bizlere bir dünyanın kapısını aralıyor. Oyunda, buna izin verilen yarışlarda istediğimiz anda aracımızı değiştirebiliyoruz. Aracımızı değiştirebiliyoruz derken, marka veya model olarak değil tabii ki. Bir hava taşıtı, kara taşıtı ve deniz taşıtı arasında isteğimiz doğrultusunda geçiş yapabiliyoruz. Bu, oyunun oldukça dinamik bir hal almasını sağlıyor. Dilerseniz oynanış videosunu izleyerek bu özelliğe tanıklık edebilirsiniz.
Videodaki grafiklerin tek kelimeyle büyüleyici olduğunu söyleyelim. “Downgrade” konusunda oldukça kötü bir üne sahip olan Ubisoft, umarız bu oyunda da bizleri hayal kırıklığına uğratmaz. En azından şimdilik, Forza Horizon 3’e güçlü bir rakip geliyor gibi görünüyor. Oyunun E3 2017 PC sürümünden alınan oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. The Crew 2; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.Need For Speed Payback

Devam eden Need For Speed serilerinden birisini ise Need For Speed Payback olarak görüyoruz. Electronik Arts tarafından geliştirilen oyun, çeşitli yenilikleri de beraberinde getirerek, sevenleriyle buluşturuyor. Özelikle de pek çok yeni özellikleri barındıran oyun, Pc dahil olmak üzere, Playstation 4 ve Xbox One içide yer alarak, piyasalarda yerini alacağını söyleyebiliriz. Oyunun 10 Kasım 2017 tarihinde piyasalarda yerini aldığını da eklemek mümkün.
Need For Speed Payback Oyun İçeriği ve Genel Detayları
Oyunun, Fortune Valley bölgesinde geçeceği ve bu alanda çeşitli yarışmaların olacağı bilgisini de verebiliyoruz. Sokak yarışlarının pek çok versiyonlarını göreceğimiz bu oyunda aynı zamanda kırsal alanlarda ve çöl arazilerinde de yarış olanaklarının düzenlendiğini görüyoruz. Özellikle de Need For Speed Payback oyununun, görev konusu da oldukça ilgi çekici ve aksiyon dolu içerikleri barındırıyor. Kötü ihaneti konu alan ve bir takım halinde hareket eden ekibin, ihanet sonucu bölümlerinden doğan çeşitli yaşam hikayelerini, yer altı dünyasına uygun olarak ele almaktadır.
Oyunun konusunun devamında ise şehirde hemen hemen her yere eli uzanan büyük bir kartel ile geçmektedir. Kartelin ismi Kasa’dır ve Kasa’nın ülkedeki faaliyetlerini önlemek ve intikam duygularının da tatmini için oyunun hikayesinin oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Bu aşamada, pek çok aksiyon dolu sahne, hüzün, mücadele ve heyecan dolu yarışlar, beklentileri karşılayan efektlerle karşımıza çıkıyor. Grafik açısından da Need For Speed Payback oyunun, yine istenileni karşıladığını da bu vesile ile söylemek mümkün.
Need For Speed Payback Araç ve Yarış Formatları
Oyunda önemli özellikleri görebildiğimiz söyleyebiliriz. Bunlar arasında, arabamız elbette ki ön planda olmakla beraber, oyun içerisindeki en önemli mücadelemiz olacak. Bununla beraber, aracın geliştirilmesi, düzeni ve eklentilerini de pek çok yeni özellik üzerinden yapabilmek mümkündür. Özellikle de Need For Speed Payback oyununda, NFS’nın daha önceki oyunlarında yapılmamış çok daha gelişmiş, modikasyon modellerinin yer alacağını da ekleyebiliriz.
Görevler, yarışlar da aktif olarak oyunda yer alıyor. Driftler, Off Road, Drag, Runner ile Race türündeki alışık olduğumuz modeller Need For Speed Payback oyununda da yer alarak, heyecan dolu bir oyun imkanı sağlanıyor. 

Assasins Creed Origin’s

Ubisoft’un geliştirmiş olduğu Assasins Creed serisi, günümüzde halen daha kullanıcılarının beklentilerini vermeye devam eden yapıya sahip. Özellikle de Assasins Creed Origin’s üzerinde de bunu çok net görebiliyoruz. Genelde 1 sene aradan sonra yeni oyunlarını piyasaya süren Ubisoft, günümüz içinde E3 bünyesinde Teknosa sponsorluğunda bu oyunu duyurmuştur. Aynı zamanda ilk tanıtım videolarını da paylaşan firma, oyuna olan talepleri şimdiden fazlasıyla almaya başlamış ve bu uğurda beklentileri de vermekte olduğunu görüyoruz.
Assasins Creed Origin’s Oyun Hikayesi
Geçmiş tarihleri en iyi şekilde göreceğimiz Assasins Creed Origin’s oyununda 3000 yıla kadar uzanan Mısır tarihinin olduğu dönemlerde geçmektedir. Bu konuda özellikle Brotherhood’da olduğu gibi Assasins birlikteliğini ve mücadelelerini sıkça görebileceğiz. Aslında bu oyun bu kardeşliğin nasıl kurulduğuna dairde bir rehber olmakla beraber, ilk aşamaları hakkında da konuları içeriyor.
Assasins Creed Origin’s içeriğinde deve ulaşımı mümkündür. Aynı zamanda ata binerekte, harita üzerinde uzun yolculuklara da çıkabileceğiz. Karakterimiz yay kullanabildiği gibi, kılıç ile kalkanı tutarlı şekilde kullanmakta ve klasik suikastçı gibi pek çok özel yeni hareketleri de yine Assasins Creed Origin’s içeriğinde görebiliyoruz.
Assasins Creed Origin’s Oyun İçinden Bazı Detaylar
Oyun içerisinde gerçekçilik ve o dönemde olması gereken pek çok konu bütünlüğünü de görebilmekteyiz. Piramitlerin oluşu, şehir merkezler, ufak çaplı kasabalar ve o dönemin Mısır askerleri de kaliteli bir grafik ile tasarlanmıştır. Tamamen çöl havası ve doğasının da yansıtılmakta olduğu bu oyun içerisinde, karakterimiz yüzebilme özelliğine de sahiptir. Hatta timsahlarla nehir içerisinde yaşadığı mücadele ve bazı kayık kullanımlarını da yaparak, çeşitli kullanım özelliklerinin geldiğin görebiliyoruz. Kılıçları sallama, mızrak kullanma ve oku birden fazla atma gibi çeşitli özelliklerde yine Assasins Creed Origin’s oyununda karşımıza çıkan oynayış modelleri olarak görülüyor.
Derin bir tarihe sahip olan oyunun 27 Ekim 2017 tarihinde piyasaya sürüleceğini ekleyebiliriz. PC dahil, PS4 ile Microsoft Xbox One için oyunun piyasaya sürüleceğini ve bu bağlamda iyi bir Assasins Creed Origin’s kalitesini deneyim açısından alabileceğinizi de söyleyebiliriz. 

Bir oyunu oynamak için ilk defa açtığınızda, istediğiniz ana unsur sizi kendine çekmesi olacaktır. Gerek oynanışı, gerek hikayesi ve gerek ise grafikleri ile bizleri etkileyen oyunları her zaman diğerlerinden yukarıda tutmuşuzdur. Çıkışını gerçekleştirdiğinde bizler, yani oyuncular tarafından oynanmasına rağmen oldukça eleştirilen bir oyun olmuştu The Elder Scrolls Online. Bunun sebebi ise bir The Elder Scrolls oyununun, MMO olsun veya olmasın yüzeysel hikaye anlatımına sahip olmasıydı. Bu durum sebebiyle oyuna şans vermeyen oyuncularıneline, bir fırsat daha geçmiş durumda.
The Elder Scrolls Online, Morrowind yükseltmesi ile birlikte dev gibi bir içerik paketini bizlere sunuyor. Oyunu halihazırda oynamakta olan oyuncuları da oldukça mutlu edecek bu yükseltmeye, şimdi inceleme yazımızda detaylı olarak bakacağız. Aynı The Witcher 3: Wild Hunt’ın Blood and Wine ek paketinde olduğu gibi, bir içerik paketinin nasıl olması gerektiğini adeta oyunculara gösteriyor Morrowind. Yıllar sonra döndüğümüz Vvardenfell toprakları, yepyeni Warden sınıfı, daha önce görmediğimiz PvP modları ve detaylı görevler bizlere sunuluyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve inceleme yazımıza geçelim, ne de olsa bunların hepsinden zaten detaylı olarak bahsedeceğiz.

Volcano-open-graph-image.jpg
Yıllardır görmediğimiz topraklar yeniden bizleri bekliyor.

Geçmişten gelen bir toprak.
The Elder Scrolls III: Morrowind ile bizleri etkilemeye başaran seri, aynı etkileyiciliği neredeyse bire bir olarak sunmaya başka bir oyun ile dönüyor. The Elder Scrolls Online: Morrowind ile kendimizi oyun başladığında Vvardenfell’e doğru ilerleyen bir kayıkta buluyoruz. Olaylar ve mekanlar, orijinal Morrowind’in 700 yıl gerisinde yer alıyor. Henüz o zamanki kadar zarar görmemiş topraklar ve değişik yapıdaki coğrafyası ile hemen ilgimizi çekmeyi başarıyor oyun. Karakterimizi yarattıktan sonra karşımıza bir eğitim bölümü çıkıyor, tabii ki her oyunda olduğu gibi eğitim almalıyız ancak birkaç sorun da beraberinde geliyor. Eğitim oyuna yeni başlayan oyuncular için de, oyunu önceden oynamış olanlar için de o kadar gereksiz ki adeta bitse de gitsek moduna giriyorsunuz. Seyda Neen’i eğitimden sonra görmeyi dört gözle bekliyoruz ne de olsa.
Yükseltmenin kapalı beta incelemesinde belirttiğim eksiklerin pek çoğunun hala düzeltilmemiş olması beni üzmedi değil. Yeni oyuncu kazandırabilecek boyutta bir yükseltme paketinin, hataları düzeltilerek hazırlanması gerekirdi diye düşünüyorum. Morrowind yükseltmesi ile birlikte The Elder Scrolls Online, en büyük haritasına kavuşmuş oldu. Haritanın büyük olması genellikle bir şey ifade etmese de, içerikle dolu olduğunu da eklersek oldukça açıklayıcı olacaktır. Dev mantarlarla dolu ormanlar arasında görevleri tamamlamak, bazen kolaylık bazen ise zorluk oluyor. Şunu söylemeden geçmeyeyim, her ne kadar çevre oldukça detaylı tasarlanmış olsa da oturup izleyeceğiniz türden değil maalesef. Maalesef diyorum ama, bir MMO oyunundan da böyle bir beklentimiz olması biraz lüks kaçar açıkçası.
Haritanın tasarımının ve şehirlerin yerleşiminin ise, oldukça başarılı olduğunu söylemem gerek. Oynadığım süre boyunca bir yerden diğerine seyahat etmek, hiçbir zaman sıkıcı olmadı. Bineğiniz ile ilerlediğinizde her şey çok daha hızlı geliyor, bunu da bir artı olarak eklemeliyim. En son yıllar önce gördüğümüz Morrowind’i arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla çevrim içi olarak deneyimlemek oldukça heyecan verici bir deneyim oluyor, benden söylemesi. Çevrenin de oldukça güzel, kaliteli tasarlandığını ve yaratıldığını söyleyerek bu konu ile ilgili sözlerimi sonlandırıyorum. Tabii ki bildiğiniz bir haritanın oyuna eklenmesi, bir MMO oyununu satın almak ve oynamak için o kadar da ikna edici bir unsur değil. Dilerseniz gelin genel oynanış ve görevler hakkında biraz konuşalım
.a5ea81e46e4536ff9f221e41b1cf9897.jpg
Şehirler oldukça güzel işlenmiş, harita oyuncuyu sıkmıyor ve zengin.

Görevlerin bir derinliği var.
The Elder Scrolls Online: Morrowind ile birlikte yepyeni bir hikayeye, daha doğrusu görevler tarafından çizilen bir senaryoya adım atıyoruz. Bu konuda ilk dikkatimi çeken ise, görevlerin artık bir derinliğe sahip olması oldu. Oyunun orijinalindeki veya diğer paketlerindeki görevlerden çok daha detaylı bir anlatım ile karşımıza çıkıyorlar. Bu noktada da Morrowind yükseltmesinin beni etkilemeyi başardığını rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunun görevlerinin bir kısmını tamamladıktan sonra şehirlerin çoğuna ister istemez gitmiş olacak ve bölgeyi tanımış bulunacaksınız. Oyunun görevleri sadece oyuncuya deneyim kazandırmak için kullanmaması, dünyayı da tanıtması bu ek paket açısından oldukça iyi olmuş. Tabii ki sadece görevlerden değil, yapıdan da biraz bahsetmek istiyorum. Oyundaki sıradanlık tam anlamıyla sökülüp atılmış ve yerini çeşitliliğe bırakmış.
Morrowind ile tanıştığımız veya daha önce adını duyup da oldukça nadir olarak gördüğümüz, pek çok taraf bizlerin karşısına çıkıyor. Vvardenfell’in pek çok bölgesi “House” adı verilen farklı organizasyonlar tarafından kontrol altında tutuluyor. House Redoran ve House Hlaalu bunlara verebileceğim güzel iki örnek. Oyunun çeşitlilik kazanması ve saldırgan tavırlarınızın veya davranışlarınızın bir karşılığı olması açısından bu organizasyonlar mükemmel. Attığınız adımlara dikkat etmeniz ve kendinizi kontrol altında tutmanız gerekiyor, aksi takdirde bu organizasyonlardan biriyle karşı karşıya gelme ihtimaliniz artıyor. The Elder Scrolls Online, tek başına oynadığınız kısmında bir noktadan sonra sıkıcı olmaya başlayan bir oyun haline gelmekten bu sayede kurtulmuş gibi görünüyor.
Tekdüze olmayan görev yapısı, görevlerin içeriğini size aktarmadan anlatabileceğim kadarıyla oyunu oldukça dinamik hale getiriyor. Bir görevde bir suikastın parçası olmanız gerekirken, bir diğerinde ise hırsızlık yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Morrowind ile tek oyunculu oynanışa çeşitlilik kazandırılmış olması, oyunu çok daha oynanabilir bir hale sokuyor. Oyunun bize sunduğu senaryo veoynanış derinliği de bununla sınırlı kalmıyor. Her şehrin, yerleşim alanının kendine ait bir hikayesi var ve olaylar bu hikaye ile bağlantılı bir şekilde ilerliyor. Oyuncunun görmesi veya göz boyamak amacıyla yazılmayan hikayeler, oyunu ilgi çekici hale getiriyor. The Elder Scrolls Online: Morrowind yükseltmesinden önce yalnızca deneyim ve para kazanmak için yaptıklarımdan bu yükseltme ile birlikte çeşitli şekillerde zevk almaya başladığımı rahatlıkla belirtebilirim.
8d93a2dedec66c207f0275eaf5ec9892.jpg
Her görev, bizlere farklı bir kapıyı aralıyor.

Yeni bir sınıf, Warden.
“Bir yükseltme paketi bize ne kadar fazla şey sunabilir ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz, ancak şimdiye kadar anlattıklarımız Morrowind’in getirdiklerinin sadece yarısı oldu. Daha önce görmediğimiz, yepyeni bir sınıf olan Warden bizlerle buluşuyor. Bu sınıfı oyundaki diğer sınıflar arasından en farklılaşmış sınıf olarak gördüm. Yetenekleri oldukça çeşitli ve ayrık olan bu sınıfın ilerleyebileceğiniz yetenek zincirleri de birbirlerinden oldukça bağımsız. Bu oyunu çok daha çeşitlilik sahibi hale getirirken, sınıf üzerinde uzmanlaşmayı ise zorlaştırıyor. Arasında seçim yapmanız, öğrenmeniz ve ustalaşmanız gereken o kadar çok konu var ki arasından çıkmak zor hale gelebiliyor. Daha önceden The Elder Scrolls Online oynamış olsam da, Warden’ı deneyimlemek bana bile etkileyici geldi, açıkça söyleyebilirim.
Sadece yetenekler arasında seçim yaptığımız için mi zor diyor olabilirsiniz, hayır bu yetenekleri kullanması da zor. Örneğin benim tercih ettiğim zincirde “Fungal Growth” adlı bir yetenek bulunuyor. Yirmi metre yarıçapındaki 6 dostunuzu ve sizi iyileştirmeye yarayan bu yeteneği doğru zamanda kullanmanız oldukça önemli. Erken kullanırsanız hiçbir işe yaramayacak olan bu yetenek, doğru zamanda kullandığınızda ise oldukça kritik bir görev üstleniyor. Diğer bütün yeteneklerin de benzer zorlukta olduğunu göz önüne alırsak, ustalaşması ve öğrenmesi zor bir sınıf ortaya konmuş diyebiliriz. Yeni oyuncular, yani başlangıç için fazla kaçabilecek bir sınıf olsa da; oyundan alabileceğim her şeyi aldım diyenler için mükemmel bir seçim olabilir. Yetenek görsellerinin ve animasyonların da detaylı bir şekilde tasarlandığını bir artı olarak eklemeliyim.
Güçlerinin temelini doğaya dayandıran Warden sınıfının “Winter’s Embrace”, “Animal Companions” ve “Green Balance” olmak üzere üç farklı zinciri bulunuyor. Bunlar adlarından da anlaşılabileceği gibi sırasıyla kış şartlarına, hayvanlara ve bitkilere dayanıyorlar. Örneğin az önce sizlere bahsettiğim yetenek “Green Balance” zincirine ait bitki tabanlı bir yetenekti. Yeteneklerin bu şekilde çeşitlendirilmiş olması ve Warden sınıfının bir noktaya sıkıştırılmamış olması da dikkatimi çekti. Özellikle bu sınıfın güçlerinin büyük bir bölümünün başka sınıflarda bulunmaması özel olma durumunu da artırıyor. Hem tek oyunculu modda hem de PvP modunda oldukça kullanılacak ve işe yarayacak bir sınıf olarak görünüyor Warden. Morrowind yükseltmesinin getirdiği içeriklerde, haritadan sonra benim gözümde en çok dikkat çeken unsur olmayı da başarıyor.
822200ac6f4006b37881bc20e002022f.jpg
Warden sınıfı, ustalaşması gerçekten zor bir sınıf.

Battlegrounds, yeni PvP modu bizlerle.
Şimdiye kadar The Elder Scrolls Online: Morrowind tarafından getirilen, tek başınıza vakit geçirdiğiniz unsurlardan bahsettik. Ancak bu büyük yükseltme paketi bambaşka bir şeyi daha yanında getiriyor, yeni PvP modu Battlegrounds. Kısa süreli ve hızlı olması için tasarlandığı geliştiriciler tarafından da belirtilen bu mod, The Elder Scrolls Online’a yeni bir hava katıyordiyebilirim. Oyuna girip rekabet dolu bir şekilde birkaç kere oynayıp çıkmak isteyen oyuncular için, ideal bir mod olmuş. Oyundaki turnuvavari, rekabetçi yapının artmasına yardımcı olacak bu modun tek bir negatif yanı var diye düşünüyorum. The Elder Scrolls evreni gibi detaylı ve derinlemesine bir evrende yer alan bir MMO için, fazla yüzeysel bir mod olarak kalıyor Battlegrounds. Tabii ki zaten böyle olması için tasarlandığından üstünde çok durmayacağım, ancak her oyuncunun sevebileceğini söyleyemem.
Dörder oyuncudan oluşan üç farklı takımın birbiriyle savaştığı bu modda takım arkadaşlarınızı korumalı, rakiplerinizi birlikte yok etmelisiniz. Takımınızla oynamak her zaman daha kolay olsa da, tek başınıza “yalnız kurt” olarak savaşabilir ve bütün düşmanları mağlup etmeye çalışabilirsiniz. Savaşların oldukça kısa sürmesi ve az önce de söylediğim gibi oynanışın hızlı olması, Battlegrounds’u normal PvP savaşlardan ayırıyor. Bu modda savaşabilmek için ise, karakterinizin 10. seviye olmasıgerekiyor. Açık konuşmam gerekirse, karakterinizi bu seviyeye getirmek o kadar da zor değil. Ayrıca 10. seviyeye ulaşana kadar oyuna hakim olmuş ve temel hamleleri öğrenmiş oluyorsunuz. Geliştiricilerin böyle bir taban sınırlama getirerek bütün oyuncuların deneyimini iyileştirmesi oldukça yerinde bir karar olmuş.
Büyük bir PvP modu olan Battlegrounds’un kendi içerisinde 3 farklı türü bulunuyor. Bunları “Bayrağı Ele Geçir“, “Takım Ölüm Karşılaşması” ve “Üstünlük” olarak sıralayabiliriz. Her biri adını açıkladığı için detaya girmeyeceğim, ancak bu modlar sayesinde oynanışın bir hayli çeşitlendiğini söyleyebilirim. Her karşılaşma sonunda neredeyse yaptığınız her şey için madalya kazanma şansınız ortaya çıkıyor. Bu bir takım arkadaşınızı iyileştirmek de olabilir, düşmana hasar puanı vermek de. Battlegrounds’un benim en çok ilgimi çeken özelliklerinden birisi, bir liderlik tablosuna sahip olması oldu. The Elder Scrolls Online, Morrowind yükseltmesi ile birlikte oyuncuların çok daha çekişmeli bir biçimde rekabet edebileceği bir oyun haline gelebilir. Rekabete dayalı oyunların popüler hale geldiği günümüzde, bu oldukça iyi bir atılım olmuş.
27836a8eb7b810de7f75392bcdfe905c.jpg
Kendini rekabet arenasına atmak isteyen oyuncular için, Battlegrounds modu ideal.

The Elder Scrolls Online, Morrowind ile bambaşka bir kapı açıyor.
Oynanış ve çeşitlilik bakımından The Elder Scrolls Online oyuncularını memnun edecek olan Morrowind, pek çok imkanı oyuncuların önüne koyuyor. Oyunun gelmiş geçmiş en büyük haritası olan Vvardenfell, sadece büyüklüğü ile kalmayarak zenginliği ile de bizleri kendisine çekiyor. Morrowind yükseltme paketindeki senaryonun mükemmel paylaştırılmış olması da artı olarak değerlendirdiğimiz unsurlardan. Şehirlerin hikayeleri, görevlerin hikayeleri ve diğer parçalar birleştiğinde bir MMO’da göremeyeceğiniz bir hikaye çizgisi ortaya çıkıyor. Ayrıca The Elder Scrolls Online’da şimdiye kadar gördüğümüz en derin yapılı görevler de Morrowind ile bizlerle buluşuyor. Oyunun yepyeni sınıfı olan Warden da ustalaşması zor ve detaylı bir sınıf olarak ilgimizi anında çekmeyi başarıyor. Bu sınıfın mükemmel düşünüldüğünü ve detaylara dikkat edilerek tasarlandığınırahatlıkla söyleyebilirim.
Oyunun yepyeni PvP modu olan Battlegrounds, Morrowind yükseltmesinin Vvardenfell’den sonra en ilgi çekici unsuru oldu benim için; sizler için de öyle olacaktır diye düşünüyorum. Oyunun daha önce hiç görmediği bir oynanış stiliyle karşınıza çıkması, bir anda etkileyici oluyor. ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen The Elder Scrolls Online, Morrowind yükseltmesi ile birlikte neredeyse hiçbir eksisi olmayan bir desteği kendisinde buluyor. Yepyeni bir sınıf, yepyeni bir harita, derinliğe sahip çeşitli görevler ve mükemmel bir PvP modu Morrowind ile sizleri bekliyor olacak. Oyunun bu yükseltmesini incelediğim süre boyunca, yeni PvP modunun yüzeysel olmasından başka ve eğitim bölümü dışında hiçbir eksi ile karşılaşmadım desem yeridir. Bu da bu yükseltme paketinin ne kadar takdire şayan olduğunu gösteriyor.

The Elder Scrolls Online: Morrowind İnceleme
PUAN: 9 /10
Platform
PC, PlayStation 4, Xbox One

  • +Vvardenfell toprakları yeniden bizlerle.+Derinliğe sahip görevler.+Warden sınıfı harika tasarlanmış.+Yeni Battlegrounds PvP modu.
  • -The Elder Scrolls Online için yüzeysel bir paket.

Neredeyse hiçbir eksisi bulunmayan mükemmel denilebilecek bir yükseltme paketi, The Elder Scrolls Online: Morrowind. Eğer oyunu oynuyorsanız veya bir şans vermek istiyorsanız kesinlikle verdiğiniz şansa değecektir.

YAZAR: MERT HIZMALI
911-Operator-696x392.jpg
24 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Lehçe, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Japonca ve Çekçe dillerine de arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

Oyun, gerçekten dikkat vermeniz gereken bir oyun. Oyun içerisinde, belirli öncelikleriniz olmalı. Örneğin bir yerde çatışma ya da büyük bir yangın varsa karnı ağrıyan bir insana ambulans yollamanız pek doğru olmayacaktır. Aynı şekilde büyük bir bina yanıyorken, ağaçtan bir kedi kurtarmak da normal olarak etik olmayacaktır. Belli durumlarda telefondan bile ilk yardım uygulatma şansınız oluyor. Eğer sesli bir arama yapılmıyorsa veya sizi arayıp sipariş veriyorsa bunu yanlış numara olarak tanımlamak her zaman geçerli olmayacaktır. Gerçek hayattan örnek verdiğimizde, rehin alındığını veya yanında biri olduğundan şifreli konuşmak durumunda olduğunu söyleyebiliriz. Bu esnada devreye girip, sizi arayan kişiye komutlar vermeli ve bazı şeyleri ön görmeniz gerekiyor.Yine bu öngörme durumuna örnek vermem gerekirse, diyelim ki kavgaya karışan kişilere polis yolluyoruz, eğer bu büyük bir kavgaysa hemen yanında ambulans da yollamamız gerekiyor. Yine aynı şekilde bir partide uyuşturucu kullananlar varsa bu tip yerlerde genelde arbade yaşandığını da göze alarak hem polis ekibi hem de sağlık ekibi yollamanız gerekebilir. Duruma göre basit, duruma göre geniş düşünmeniz gerekiyor. Eğer durum basitse, bu ilk yardımı polisler veya itfaiyeler de yapabilir. Böylelikle elinizdeki ekiplerin tamamını kullanmamış olursunuz. Eğer büyük bir şehirde yollarsanız mutlaka bu tip durumlara düşersiniz. Bu da sizi oyun içinde zor duruma sokabilir. Ekipler yetersiz kalabilir ve ekip üyelerinizi kaybedebilirsiniz. Kimi zaman yıllık izine ayrılan ekip üyeleriniz de oluyor, tüm bunlar oyunun gerçekçiliğini arttırıyor.Oyun oynayış ve hikaye yönünden benden tama yakın bir puan aldı diyebilirim. Oyunda, ekibinize teçhizat verebiliyorsunuz ve kendiniz iki parça eşya kullanabiliyorsunuz. Örneğin her birey silah kullanmıyor fakat ilk yardım çantasını bir polis bile kullanabiliyor. Bunlara göre teçhizat dağıtımını yapmanız ve kendinize de teçhizat bırakmanız gerekiyor. Oyundaki ekiplerin ve kişilerin özellikleri, (arabayı daha iyi kullanma, daha hızlı ilk yardım yapma gibi) oyunda sizin dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi olacak.

911-Operator-2-1024x576.jpg
Oyunu yarım günden fazla bir süre oynadım ve gerçekten sıkılmadım. Oyun mümkün olduğunca kendini tekrardan kaçtığından, aynı olaylar olup durmuyor. Denemeniz gerekiyor diye düşünüyorum.

2. Dünya Savaşı atmosferini özleyenlere...

Day of Infamy
Kabul edelim, her ne kadar zamanında 2. Dünya Savaşından boğulmuş olsak da, uzun yıllardır şöyle savaşın dramatik yüzünü bizlere sunmayı başaran, çoklu oyuncu modu ile Thompson'larımızı konuşturabildiğimiz başarılı bir 2. Dünya Savaşı oyunu özlemi çekiyoruz. Hatta DICE'tan Battlefield 1'i yerine hepimiz acaba 2. Dünya Savaşı'ına mı dönüyoruz diye heyecanlandık. Tabii tüm bu özlem ve heyecan içerisinde oyun yapımcıları da ihtiyacın farkına varmış olacak ki 2016 yılında bağımsız birçok firma, kendi 2. Dünya Savaşı oyunlarını bir bir duyurdu. War Thunder ile kalitesini kanıtlayan Gaijin'den Enlisted, Bağımsız yapımlar Days of War ve Battalion 1944, Activision'dan ikinci dünya savaşı temalı yeni bir Call of Duty derken, Insurgency ile bizlere hem gerçekçi hem de eğlenceli bir savaş deneyimi yaşatmayı başaran New World, karşımıza Day of Infamy ile çıktı.

4.jpg

İlk olarak Insurgency oyunu için bir mod olarak ortaya çıkan Day of Infamy, öyle çok sevildi ki New World kısa süre içerisinde mod'u, mod'luktan çıkarıp iyice geliştirip süsleyerek yeni bir oyun olarak piyasaya sundu. Steam üzerinden 31 TL gibi uygun bir fiyata satışa sunulan Day of Infamy, hem gerçekçi diyebileceğimiz mekanikleri, hem de aksiyondan ödün vermemesi ile çok keyifli bir FPS deneyimi sunmayı başarıyor.Öncelikle oyunun içerisinde birbirinden farklı görevler üstlenen farklı sınıf bulunuyor bu sınıflar kısaca şöyle:Officer: Oyun içerisinde mühimmat, bombardıman gibi destekler isteyebiliyor. Dürbün yardımı ile hedefleme yapabiliyor. Ancak destek çağırmak için radyo taşıyan Radioman sınıfına ihtiyaç duyuyor.Assault: Diğer sınıflardan daha hızlı koşabilen Assault sınıfı, diğer oyunlar gibi saldırı üzerine kurulu bir sınıf.Engineer: Mühendis sınıfımız büyük TNT patlayıcılar taşıyabiliyor. Oyunlarda bazı görev türlerinde bu sınıfa ihtiyaç duyulabiliyor. Ayrıca mühendisler daha hızlı şarjör değiştirebiliyor.Support: Destek sınıfımız baskı ateşine diğer sınıflara oranla daha dayanıklı. Ayrıca ağır makineli silahlar ile düşmanı mermiye boğabiliyor.Rifleman: Rifleman'ler diğer sınıflara oranla çok daha uzun süre yorulmadan hızlı koşabiliyor. Standart tüfekler kullanıyor. Orta uzun mesafede ölümcüller.Radioman: Diğer sınıflara oranla bölgeleri daha hızlı alabiliyor. Ayrıca Officer'ın destek çağırması için yanında olması gerekiyor.

Machinegunner: Ağır makineli tüfek kullanan sınıfımız diğer sınıflardan daha fazla cephane taşıyabiliyor.Sniper: Keskin nişancı sınıfı Sniper'lar uzak mesafelerde ölümcül. Nefeslerini daha uzun süre tutabiliyor ve daha keskin atışlar yapabiliyorlar.

3.jpg

Days of Infamy içerisinde bulunan sınıflarımız kısaca böyle. Oldukça fazla sayıda silah ve ekipman da oyun içerisinde bizleri bekliyor. Ayrıca her silahı farklı şekillerde modifiye etmek de mümkün. Bazı silahlara Foregrip takarak daha isabetli bir hale getirebiliyor. Bazılarına ise kemer tarakar silah değiştirme süresini kısaltabiliyoruz. Tabii ki modifiye seçenekleri bir Battlefield 4 veya Call of Duty oyunları kadar çok seçenek sunmuyor.Silahların hissiyatı ve modellemeleri ise oldukça başarılı. Özellikle seri ateş ederken mouse ile yapacağınız düzeltmeler ile oldukça isabetli atışlar gerçekleştirebiliyorsunuz. Recoil'in mouse hareketleri ile azaltılabilmesi oldukça hoş olmuş. 2.jpgOyunun haritalar tarafı ise yine yeterli derecede kalite sunuyor diyebilirim. Toplamda 16 adet harita barındıran Day of Infamy'de farklı sınıfların oldukça etkili olabileceği bölgeler mevcut. Sniper sınıfını oynayan biri keskin nişancılık yapmak için ihtiyacı olduğu noktaları bulabiliyor, yahut ağır makinelileri kurmak için yine güzel pozisyonlar mevcut. Her haritanın boyutu da oldukça geniş tutulmaya çalışılmış. Haritaları öğrenmek için uzun süre oyunu oynamak gerekiyor.Toplamda 9 adet çoklu oyuncu mod'u bulunduran Day of Infamy'de 32 kişiye kadar oyuncu aynı sunucu üzerinde oyun oynayabiliyor. Bazı mod'larda belli bölgeleri korumaya veya ele geçirmeye çalışırken, bazılarında kritik araçları yok etmeniz istenebiliyor. Takım oyununa dikkat ettiğiniz takdirde başarı da kolaylıkla geliyor.Ayrıca Day of Infamy içerisinde mod desteğini de beraberinde getiriyor. Şuan için olgulaşma aşamasında olan Workshop, ilerleyen dönemlerde birbirinden farklı yüzlerce mod'a ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor. Zaten önceki oyun Insurgence'ın mod'ları bizleri saatlerce başında tutmaya yetecek sayıdaydı.1.jpgGrafikler tarafında ise Day of Infamy ne yazık ki bekleneni veremiyor. Artık miladını doldurmuş olan Valve'in motoru Source Engine kullanılarak hazırlanan yapım, grafikleri oldukça sırıtıyor. Ancak yapımcılar Insurgence'dan kazandıkları tecrübe yüzünden farklı bir oyun motoruna geçmek istememişler. Bu kadar tecrübenin çöpe atılmamasını da saygıyla karşılamak gerekiyor.


Uzun lafın kısası uygun fiyatı ve başarılı oyun mekanikleri ile Day of Infamy bizlere özlediğimiz 2. Dünya Savaşı atmosferini başarıyla sunuyor. Gelecek güncellemeler ve mod'lar ile çok daha keyifli bir hal alacağına inandığım yapım, fiyatının hakkını vermeyi başarıyor.

Yapımcı-Yayıncı: New World Computing - 

Çoklu Oyuncu:Var Türü: First Person Shooterartilar.png -Başarılı FPS mekanikleri, Gerçekçi oyun tecrübesi, Uygun fiyat
eksiler.png -Göze batan kalitesiz grafikler, Seslerdeki yapaylı

Oyun severlerin büyük bir heyecanla beklediği Call of Duty: Black Ops 3 Zombies Chronicles'in ayrıntıları sızdırıldı. İşte tüm merak edilenler...
3248-650x315.jpg
Call of Duty: Black Ops 3, en son Call Of Duty oyunun değil, ama yine de, özellikle onun Zombies co-op modunda takip eden güçlü bir hayranı. Ve görünen o ki, Activision Call of Duty: 2. Dünya Savaşı'nı tanıtırken Call of Duty'da da dikkat çekiyor.

Black Ops, Black Ops 2, ve World at War eski haritaların yeniden dile getirilmesi gibi görünüyor. Reddit kullanıcısı LackingAGoodName, Call of Duty'da günün mesajını takip eden oyun dosyalarındaki Zombies Chronicles'lara referanslar buldu.

Başka bir kullanıcıyla birlikte, dosyaların tüm içeriğini ortaya çıkarmak için şifresi çözüldü. Call of Duty: Black Ops ve Call of Duty: Black Ops 2'de Call of Duty Zombies için sekiz klasik remastered haritalar yer alıyor. Call of Duty'da HD olarak hazırlanmış tamamlanmış orijinal destan haritaları mevcut.

Call of Duty: Black Ops 3 Zombies Tarih içerikleri
- Call of Duty'dan üç harita: Savaş Dünyası: Nacht der Untoten, Verruckt ve Shi No Numa
- Call of Duty'dan dört harita: Black Ops: Kino Der Toten, Yükseliş, Shangri-la ve Ay
- Call of Duty'dan bir harita: Black Ops 2: Origins Takeo ve Richtofen Arama Kartları
- Dempsey ve Nikolai Arama Kartları
- Zombies Heroes Hareketli Arama Kartları

- Limited Edition Camouflage Tin Can

Supercell, Clash of Clans için önemli bir güncelleme yayınladı. Güncellemede binalar, birlikler vb. gibi bir dizi yeni özellik getiriyor. İşte tüm detaylar..
3398-650x315.jpg
Blockbuster online strateji video oyunu Clash of Clans, yeni binalar, yeni güç yetenekleri, yeni savaş modları, birlikler ve oyun mekaniği gibi yeni özellikler getiren önemli bir güncelleme aldı. Ana şirket olan Supercell, yeni özelliklerin hem Android hem de iOS platformlarındaki güncellemeyle kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Supercell, yeni özelliklere gelen 'Archer Tower's' anahtarı, hızlı saldırı ya da uzun menzilli ile binalara saldırırken "Multi Mortar's"çok bareli saldırı arasında geçiş yapmasını sağladı. Ayrıca binalar için yeni tasarımlar göreceksiniz: Kırıcı, İtme Tuzağı, Gem Madeni ve Saat Kulesi.

Krallığınızdaki iyileştirilmiş birliklerin "Sneaky Archer" ve "Boxer Giant" gibi yeni yetenekleri bile var. Bu güncellemeyle gelen yeni askerler için Bomber ve Cannon Cart için yeni yetenekler sağlanacak.

Clash of Clans oyuncuları, yeni güncellemeyle gelen yeni bir kahraman görmekten mutluluk duyacaktır. 'Master Builder' olarak adlandırılan bu yeni kahraman, 'Builder Hall 5' de kilidini açtıktan sonra devam eden kavganıza katılacaktır.

Düşmanlara karşı koymak için 'Elektrik Çekiç' yeteneği ile birlikte gelir. Clash of Clans'ın bir başka önemli yeni özelliği, yeni bir savaş modunun gelmesidir. Bu yeni savaş tarzı, oyuncuya kafa kafaya atak yarışmasına girme imkânı tanıyor.Oyunda benzer şekilde, her iki yarışmacı birbirlerine saldırır ve en iyi saldırı ödülü kazanıyor.


Bununla birlikte savunma yaparken savaşırken kullanılan kaynaklar kaybolmayacaktır. Diğer ek güncellemeler, yeni oyun mekaniği,yeni beceri seti ve diğer şık güç açma düğmelerini içerir.

Ubisoft Far Cry 5'in 27 Şubat 2018 tarihini açıkladı. Oyun PC, PS4 ve Xbox One'da sunulacak. Ayrıca oyunun üç baskısı olacak. Tüm detaylar haberimizde yer alıyor...
3420-650x315.jpg

Far Cry 5 sürüm ve fiyatları

- Far Cry 5 Standard Edition: adından da anlaşılacağı gibi, sadece oyun. Ön sipariş, hazırlık kıyafeti, tabanca ve araç derileri ile ilave sarf malzemeleri içeren Doomsday Hazırlama Paketini size sunuyor. Fiyatı ise 60 dolardır.
- Far Cry 5 Deluxe Edition: Oyun, kozmetik ürünler (Büyük Oyun Avcısı Paketi, Ace Pilot Paketi, Kaos Paketi, Patlayıcı Paketi), Hope County haritası ve OST için diyatı 70 dolardır.
- Far Cry 5 Gold Edition: Far Cry 5 Sezon Geçişli Deluxe Edition'ın tüm içeriği ve 100 $lık bir çelik kitabı.
Far Cry 5 Hindistan fiyatı ve ön siparişleri

Şu an için PS4 ve Xbox One için yalnızca Far Cry 5 Deluxe Edition, Hindistan'da ön sipariş için mevcut. Henüz fiyat açıklaması yapılmadı ve Gold Edition'ın burada yapması belli değil.
Geleneksel olarak, Ubisoft oyunlarının standart sürümlerini 3499 Rs'de fiyatlandırdı. Bu muhtemelen aynı kalacaktır. Far Cry 5 Deluxe ve Gold Editionlar için ne kadar prim eklendiği görülüyor.

  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 29
  • Sonraki 

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2017 Opel Owners Forum
Tarih: 23-06-2017, Saat: 10:55
Theme © MyBB Themes